Atnaujintas seniausias burlaivis

Vidmantas Matutis

695d441cf700c

AV restauruotas seniausias pasaulyje karinis burlaivis – 93 metrų ilgio, 13,3 metrų pločio ir 2,2 tūkst. tonų vandentalpos „Constitution“.

Laivas, kuris dar vadinamas „Geležinių šonų senoliu“, pastatytas 1797 metais. Jis dalyvavo dar 1812-1814 metų anglų ir amerikiečių kare. Kaip tik šiame kare jis ir gavo „Geležinių šonų senolio“ epitetą. Mat anglų fregatų iššauti sviediniai atšokdavo nuo jo bortų, kurie buvo padaryti iš specialaus baltojo ąžuolo.

1830 metais „Constitution“ vos nebuvo sunaikintas. Jį išgelbėjo Oliverio Holmso poema pavadinta „Geležinių šonų senolis“. Pasirodžius šiai didvyriškam laivui skirtai poemai jis tapo mokomuoju laivu. 1900 metais JAV kongresas nusprendė, kad laivas bus saugomas kaip muziejus, bet išliks JAV karo laivyno sudėtyje.

Dabar karinis burlaivis vėl tarsi iš naujo prikeltas ilgam gyvenimui. 15 mln. JAV dolerių vertės restauracija vyko dvejus metrus viename iš Bostono dokų. Buvo pakeista nemaža dalis jo korpuso ir denių ąžuolinių lentų, įvairios kitos detalės, nuvalytas laivo korpusas.

Kaip vyko remontas buvo galima stebėti nuolat tiesiogiai per internetą. Ir remonto metu laivą galėjo lankyti turistai.

 
    avatar

    Mūsų draugai

    klaipedos naujienos