Baigtas ne pats sėkmingiausiais sezonas

Vidmantas Matutis

Laukiami kaskart į Klaipėdą užsukantys dideli kruiziniai laivai papuošia miestą

Baltijos jūroje užbaiginėjamas kruizinis sezonas, o kai kurie uostai jau skaičiuoja ir kitų metų kruizus.

Kitų metų viltys

Klaipėdoje kruizinės laivybos sezonas baigėsi spalio 10 dieną.

Šiemet lankėsi 51 kruizinis laivas. Tai buvo mažiausias kiekis laivų per pastaruosius metus. 2018 m. Klaipėdoje lankėsi 58 kruiziniai laivai, 2017 m. – net 63.

Klaipėdoje jau tarsi yra tendencija, kad po sėkmingesnio kruizinio sezono apsilankančių laivų kiekis šokteli. Ta tendencija išlieka. 2020 metais Klaipėdoje lankysis net 25 laivais daugiau. Iki šios dienos 2020 metais užsukti į Klaipėdą yra užsiregistravę 76 kruiziniai laivai.

Kitais metais kruizinis sezonas Klaipėdoje bus vienas ilgiausių jo istorijoje. Jis prasidės kovo 31 d. ir baigsis spalio 26-ąją. Šiemet kruizinis sezonas truko nuo balandžio 25 iki spalio 10 d.

Beveik susilygins su Ryga

Šiemet pagal kruizinių laivų kiekį Klaipėdos uostas nusileido ne tik didžiausiems Baltijos jūros kruiziniams uostams, kaip Kopenhaga, Sankt Peterburgas, Talinas, kur per metus lankosi per 300 kruizinių laivų, taip pat Stokholmui, Helsinkiui ir Rostokui, kur per metus lankosi per 200 laivų.

Klaipėda kartu su Kyliu, Oslu, Visbiu, Ryga, Gdansku ir Kristiansandu sudaro vidurinę grupę, kur per metus lankos nuo 50 iki 199 laivų. Jei šiemet Klaipėda buvo tos grupės apačioje, tai kitais metais ji smarkiai šoktelės.

Jei kitais metais Klaipėdoje lankysis mažiausiai 76 kruiziniai laivai, tai Rygos uoste jų bus 85. Šiemet Rygos uoste lankėsi 80 kruizinių laivų.

Daugėja laivų ir turistų

Baltijoje šiais metais jūrų turizmo veiklą vykdė 37 kruizinės laivybos linijos. Pastebima, kad kruizinės laivybos laivai didėja.

Laivų reisų taip pat daugėja. Jei 2017 metų sezoną per Baltijos jūrą kruiziniai laivai atliko 478 reisus, tai 2018 m. jų buvo 492, o 2019 m. – 497.

Dėl to kruizinės laivybos keleivių skaičius Baltijos jūroje nuolat auga. Šiemet jo augimas siekė 6,6 proc. Jei 2018 m. laive vidutiniškai buvo 2017 jūrų turistų, tai šiais metais – jau 2075 jūrų turistai.

Per sezoną kruiziniais laivais Baltijos jūroje keliauja per 1 mln. jūrų turistų. Iš jų apie 900 tūkst. jūrų turistų aplanko Kopenhagos uostą iš kur dažniausiai prasideda ir baigiasi Baltijos jūros kruizai.

Baltijos jūros kruiziniais laivais dažniausiai naudojasi jūrų turistai iš Vokietijos, JAV, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Australijos ir Rusijos.

Visame pasaulyje kasmet kruiziniais laivais keliauja apie 30 mln. jūrų turistų.

 
    avatar

    Mūsų draugai

    klaipedos naujienos