Baltijos jūrų skautų veiklos akimirkos

Vidmantas Matutis

Renginiai į jūrų skautų stovyklavietes susirenka jūrai neabejingas, patriotiškas jaunimas

Baltijos Jūrų Skautai per vasarą rūpinosi jaunąja karta, o linkėjimų sulaukė ir iš Prezidentės.

Pradžia nuo Kauno marių

Daugeliui iš mūsų Baltijos jūrų skautų su džiugesiu prisimena vasarą. Žavesį kelia jaunų žmonių entuziazmas, meilė gamtai. Jaunuoliai mėgavosi įvairiais užsiėmimais ir idiliškais vakarais prie laužų, klausantis gitaros garsų.

Baltijos jūrų skautams ši vasara prasidėjo birželio pradžioje, stovykloje prie Kauno marių. Stovykla į Žiegždrius sutraukė jaunuosius skautus iš įvairių Lietuvos miestų: Kauno, Kauno rajono, Klaipėdos, Palangos, Šakių. Penkias dienas trukusioje stovykloje skautai plaukiojo po Kauno marias irkline valtimi „Jalas“, mokėsi komandų laive, išlikti gamtoje bei susipažino su naujais kolegomis. Stovyklą iš dalies rėmė Kauno „Maisto bankas“.

Netrukus Baltijos jūrų skautai išvyko į stovyklą Šaipiuose. Jaunieji skautai prie jūros praleido keletą įspūdingų dienų, per kurias turėjo galimybę stebėti kormoranus bei patyrinėti jūros florą ir fauną. Laisvalaikiu buvo žaidžiami įvairūs skautų žaidimai, ugdoma komandos dvasia, rūpintasi jaunaisiais skautais.

Susitikimas su Prezidente

Liepą vyko skautų stovykla „Laužų karta“. Tai didžiausias penkerių metų skautų renginys. Šių metų stovykla ypatinga buvo dar ir tuo, kad 2018 m. buvo paminėtas skautų įsikūrimo Lietuvoje šimtmečio jubiliejus. Tokių ir panašių stovyklų metu į vieną vietą susiburia skautai iš visos Lietuvos bei įvairių užsienio šalių.

Šiais metais stovykla Rumšiškėse sulaukė daugiau kaip 3300 dalyvių iš 23 skirtingų šalių. Stovyklautojus aplankė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Po „Laužų kartos“ sekė kitas didelis renginys – Klaipėdos miesto gimtadienis. Jūros šventėje Baltijos jūrų skautai žygiavo šventiniame parade, dalyvavo Drakonų valčių varžybose, o vakarus leido „Dragūnų“ batalione, kur rengė bendras vakarienes, dainavo įvairias dainas, klausėsi pasakojimų apie kario gyvenimą.

Įsimintinos dienos pajūryje

Baltijos jūrų skautai vasarą palydėjo stovykloje Karklėje. Stovykla buvo neeilinė – čia jaunuoliai dalyvavo naktiniame žygyje į tvirtovę – muziejų „Memel Nord“, mėgavosi įvairiomis edukacinėmis programomis prie jūros. Jas vedė Pajūrio regioninio parko direkcijos darbuotojai.

Dienas skautai leido meno dirbtuvėse ir pažindino įvairaus amžiaus vaikus su skautų veikla. Šią stovyklą iš dalies rėmė Palangos miesto savivaldybė bei Klaipėdos „Maisto bankas“.

Baltijos Jūrų Skautai jau su nekantrumu laukia kitos vasaros ir primena, kad jų veikla tęsiasi visus metus. Kviečiame visus norinčiuosius prisijungti prie išties didelės šeimos jau dabar.

Skautai yra visuomeninis, nepolitinis, ne pelno siekiantis, savanoriškas jaunimo judėjimas, kurio pagrindinis siekis – išugdyti jauną žmogų pilietišku ir atsakingu nacionalinės ir tarptautinės visuomenės nariu. Skautų judėjimas yra progresyvios saviauklos sistema, veikianti per įžodį ir priesakus, mokymąsi per veiklą, patyrimo laipsnius, specialybių programas ir mažų grupių narystę.
    avatar

    Mūsų draugai

    klaipedos naujienos