Jūrininkų vakare – odisėja po salas

Vidmantas Matutis


Pagarba: premjero padėkos skirtos S.Ranoniui, R.Rusinui, V.Kaunui, A.Šileikai, R. Kunickienei, o juos sveikino A.Vaitkus, P.Martinkus ir A.Pikžirnis.

Imituojant legendinį Odisėją, kai šis sustodavo salose, Jūrininkų vakare Klaipėdoje vyko Baltijos odisėja.

Tradicijų sala

Laivo rindos dūžiu kasmet tradiciškai prasideda Jūrininkų vakaras. Apie jį visuomenei paskelbė Jūrų kapitonų asociacijos pirmininkas Juozas Liepuonius.

Šis jūrų kapitonas šiemet tapo ir dienraščio „Klaipėdos“ skelbiamo „Metų jūrininko“ rinkimų nugalėtoju.

Sveikinimų sala

Sveikinimo raštą jūrininkams atsiuntė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Klaipėda vienas sparčiausiai Europoje augančių uostų. Tai ir mūsų SGD terminalo namai – energetinės laisvės ir bendradarbiavimo su kitomis šalimis simbolis“, – teigta jame.

Premjero patarėjas Arnoldas Pikžirnis perdavė Sauliaus Skvernelio linkėjimus. Pasakyta svarbi frazė – ši Vyriausybė visada bus uosto pusėje.

Susisiekimo viceministras Paulius Martinkus akcentavo, kad Klaipėdos nuolat muša rekordus, o tai – visos jūrų bendruomenės indėlis.

Anot mero Vytauto Grubliausko, kuo daugiau uoste bus miesto, o mieste uosto, tuo Lietuva bus tvirtesnė. „Supratimo, kad esame vienoje valtyje daugėja. Esame viena bendruomenė, prie vienos jūros ir gyvename Klaipėdoje“, – akcentavo jis.

Uosto direkcijos vadovas Arvydas Vaitkus pastebėjo, kad Jūros šventė pritraukia ir stebina Klaipėdos draugus jūrine dvasia, kuri yra pas mus.

 

Gerosios vilties sala

Klaipėdos Marijos Taikos karalienės parapijos klebonas Vilius Viktoravičius prisiminė laidotuvėse išgirstus žodžius – jūrininkas, kuris neskendo su laivu, tarsi niekada ir nesimeldė. Jūrininkai dažniausiai meldžiasi, kai pajunta jėgas, kurios nėra jų valioje.

Sekmadienio rytą visose Klaipėdos koncesijose melstasi už jūrininkus – išplakusius ir negrįžusius. Laiminti visi jūroje, krante ir kurie išplaukė į amžinybės uostą.

Padėkų ir apdovanojimų sala

Uoste yra daug puikiai dirbančių, naujoves diegiančių žmonių.

Kapitono Liudviko Stulpino medaliai už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei įteikti profesoriui Vytautui Paulauskui ir „Limarko“ vadovui Vytautui Lygnugariui.

Premjero padėkos skirtos Klaipėdos teritorinės muitinės direktorei Ritai Kunickienei, „Vakarų laivų gamyklos“ vadovui Arnoldui Šileikai, KLASCO komercijos direktoriui Vytautui Kaunui, SGD terminalo eksploatacijos direktoriui Rimui Rusinui, „Limarko“ laivų valdymo skyriaus vadovui Steponui Ranoniui.

Susisiekimo ministras pastebėjo nepriekaištingą KLASCO vyr. buhalterio Šarūno Kručiaus, „Smiltynės perkėlos“ vyr. mechaniko Povilo Jokubavičiaus, „Limarko laivininkystės šaldymo įrenginių mechaniko Sergėjaus Baranovo, „Baltic Premator“ vyr. meistro Vaclovo Narmonto darbą. Jiems įteikti garbės raštai.

Uosto direkcija išskyrė Klaipėdos LEZ vadovo Eimanto Kiudulo veiklą už augančias investicijas ir pačios Uosto direkcijos ekonomikos ir finansų direktoriaus Martyno Armonaičio veiklą stiprinant uosto įvaizdį.

Bendradarbiavimo sala

Jūrinė bendruomenė tarsi gyvas organizmas, kurį sudaro ne tik klaipėdiečiai, bet ir kitų miestų gyventojai. Tarp jų svarbus supratimas ir bendradarbiavimas.

Puikus bendradarbiavimo pavyzdys kasmet Klaipėdoje rengiama Jūrų šventė, jūrinių organizacijų paradas, žuvusiųjų pagerbimas jūroje.

Užbaigiant oficialią Jūrininko vakaro dalį laukė puikus bendradarbiavimo pavyzdys –

Vokietijos Travemiundės jūrinių dainų choro „Der Passat“ pasirodymas. Ir pabaigai bendra jų daina „Mano uostas“ kartu su Lietuvos atlikėjais.

 
    avatar

    Mūsų draugai

    klaipedos naujienos