Jūrų kruizų reikšmė didės

Vidmantas Matutis

698ef1d75b102

Tarptautinė jūrų kruizų linijų asociacija paskelbė duomenis, kad 2017 metais didės investicijos į kruizų verslą, daugės jūrų keliones pamėgusių keleivių.

Šiais metais jūrų kruizais pasaulyje naudosis apie 25,3 mln. keleivių. Galima palyginti, kad prieš dešimtmetį – 2007 metais į jūrų kruizus leidosi tik apie 9,5 mln. keleivių. Gerokai padidėjęs kruizinių keleivių skaičius verčia statyti naujus talpesnius kruizinius laivus. Tos pačios Tarptautinės jūrų kruizų linijų asociacijos duomenimis, šiemet jūrų ir upių kruizinius maršrutus pasaulyje pradės aptarnauti net 29 nauji laivai. O per artimiausius 10 metų kruizinis laivynas pasipildys dar beveik 100 naujų laivų.

Tuo pat metu pasaulyje daugiau nei dvigubai nuo 12 tūkst. 2010 metais iki 25 tūkst. 2017 metais išaugo turistinių agentūrų, kurios kviečia į jūrų kruizus, skaičius.

Pasaulyje keičiasi ir kruizinės laivybos prioritetai. Jei anksčiau jūrų kruizai domino daugiau vyresnio, netgi pensijoje esančius asmenis, tai dabar jais vis labiau susidomi jauni žmonės. Tai lėmė ir laivuose daugėjantys labiau jaunimui skirti atrakcionai.

Nauja tendencija yra ir tai, kad sparčiai daugėja upinių kruizų paklausa. Juose kasmet keleivių padaugėja maždaug po 7 proc.

Kita tendencija yra tai, kad rekordiniais tempais auga paklausa į teminius, ekspedicinius kruizus. Populiariausia tokių kruizų vieta tampa Antarktida. Rekordiniais tempais daugėja žmonių skaičius, kurie nori pamatyti kaip tirpsta ledynai, užfiksuoti paskutiniuosius sparčiai nykstančius baltuosius lokius.

Pasaulinės kruizų tendencijos neaplenkia ir Baltijos jūros. Joje daugėja kruizinių laivų. Bet labiausiai stebina tai, kad į Baltiją vis dažniau įplaukia kruizinės laivybos milžinai. Praėjusią savaitę Baltijos jūroje lankėsi net 333 metrų ilgio „MSC Cruises“ kompanijos kruizinis laivas „MSC Fantasia“. Juo plaukė 3406 kruizų keleiviai, o juos aptarnavo 1264 laivo įgulos nariai. Šiame laive vieno keleivio bilieto kaina yra nuo 919 eurų.

Į Klaipėdą šis laivas neužsuks, bet vieną didžiausių Baltijoje Talino uostą jis per šių metų sezoną lankys net 11 kartų. Tai yra didžiausias kada nors į Talino uostą įplaukęs kruizinis laivas. Iki šiol didžiausi jame lankęsi kruiziniai laivai buvo 330 metrų ilgio „Regal Princess“ ir „Royal Princess“. Pagal kruizinių turistų antplūdį galima spręsti vertinant kruizinių laivų srautą Talino uoste. Pernai kruiziniai laivai Taliną lankė 271 kartą, o šiemet numatyta net 314 kartų.
    avatar

    Mūsų draugai

    klaipedos naujienos