Jūra

Vidmantas Matutis

2017-02-27, 16:18

Britų jūrininkai stumiami iš laivyno

Britų jūrininkai stumiami iš  laivyno
© „Shutterstock“ nuotr.

Jūrininkų profsąjunga „Nautilus International“ kreipėsi į Didžiosios Britanijos transporto ministeriją keldama problemą, kad britų jūrininkai vis labiau išstumiami iš darbo rinkos.

Laivus su Didžiosios Britanijos vėliava perima užsienio operatorių kompanijos. Jos laivuose masiškai keičia brangesnius jūrininkus britus.

Laiške, kurį „Nautilus International“ generalinis sekretorius Markas Dikinsonas nusiuntė Jungtinės karalystės transporto ministrui Džonui Heisui teigiama: „Mūsų profsąjunga yra ypač susirūpinusi, kad laivuose, kurie dirba Didžiosios Britanijos vandenyse, vyksta nesąžininga konkurencija ne tik britų jūrininkams, bet ir britų laivams“.

Tuo pat metu jūrininkai, ne tik Didžiosios Britanijos, mano, kad „pigesnių jūrininkų plūsmas į senųjų Europos šalių kompanijas yra neišvengiamas, nes jūrininkų kvalifikacija laivų savininkams vis mažiau rūpi. Laivai yra apdrausti, juose įdiegtos naujausios technologijos, įrengti elektroniniai jūrlapiai, kitos techninės priemonės, todėl manoma, kad nuo jūrininkų kvalifikacijos laivo veikla vis mažiau priklauso. Todėl ir keičiami brangūs, galbūt geresnės kvalifikacijos jūrininkai pigesniais.

Netikslumai, klaidos straipsnyje? Susisiekite su redakcija

Susijusios naujienos

Laivynui patvirtintas lengvatinis mokestis
Britų rūpestis kaip išsaugoti jūrininkus
Dėl sieros laivuose – nauji protestai
Pasaulinio      laivyno         vertė
Vardas*:
Komentaras*: