Jūra

Vidmantas Matutis

2017-02-15, 09:57

Didžiausi Lietuvos ir Švedijos uostai – beveik dvyniai

Didžiausi Lietuvos ir Švedijos uostai – beveik dvyniai
© Vidmanto Matučio nuotr.

Klaipėdos uostas 2016 metais lygiavosi su didžiausių Švedijos Geteborgo uostu.

Didžiausio Švedijos Geteborgo ir didžiausio Lietuvos Klaipėdos uostų krova 2016 metais buvo beveik tokia pat – atitinkamai 40,1 ir 40,9 mln. tonų.

Ir 2015 metais jų krovinių kiekiai buvo panašūs – Klaipėdos – 38,5, Geteborgo – 38,2 mln. tonų.

Geteborgas Klaipėdos uostą aplenkė todėl, kad jo krova per 2016 metus išaugo net 7 proc. Tai lėmė ryškus energetinių resursų (+12 proc.) ir automobilių (+15 proc.) kiekio augimas.

Klaipėdos uosto krovos augimas palyginti su 2015 metais siekė 4,2 proc.

Klaipėdos uostas nuo Geteborgo skiriasi tuo, kad jame nėra tokio didelio lengvųjų automobilių kiekio kaip didžiausiame Švedijos uoste. 2016 metais Geteborgo uoste krauta net 246 tūkst. automobilių.

Klaipėdos uostas ryškiai skiriasi nuo Geteborgo pagal krovinių nomenklatūrą. 2015 metais net 32,7 mln. tonų Geteborgo krovinių sudarė naftos produktai.

Tuo tarpu Klaipėdoje yra keturi pagrindiniai kroviniai - naftos produktai, trąšos, konteineriai ir jūrų keltais gabenami kroviniai. Taip pat Klaipėdos uoste atsiranda ir penkta krovinių grupė – grūdai ir maisto produktai.

Geteborgas yra vienas pagrindinių Baltijos jūros regiono konteinerių krovos uostų. Į jį gali įplaukti patys didžiausi pasaulio konteinervežiai. Jame pernai krauta 798 tūkst. TEU konteinerių. Tiesa, tai 3 proc. mažiau nei 2015 metais.

Geteborgo uostas yra išskirtinis pagal jūrinių keltų srautus. Pernai šiame uoste lankėsi per 1 mln. 780 tūkst. keleivių.

Bet jei palygintume kruizinių laivų srautus, tai jis Klaipėdoje didesnis, nors Geteborge turistams yra ką pamatyti. Pernai Klaipėdoje kruiziniai laivai lankėsi 51 kartą. Tuo tarpu į Geteborgą jie užsuko 34 kartus.

Netikslumai, klaidos straipsnyje? Susisiekite su redakcija

Susijusios naujienos

Teismai     trikdo    uosto    plėtrą
Klaipėda didina atotrūkį nuo  kaimynų
Uostų lenktynės tarp Klaipėdos ir Gdansko
Nuolaidos – tik išskirtiniams laivams
Vardas*:
Komentaras*: