Jūra

Vidmantas Matutis

2017-02-15, 10:00

Kaliningrado valdžia jūrų keltais apeis Lietuvą

Kaliningrado valdžia jūrų keltais apeis Lietuvą
© Vidmanto Matučio nuotr.

Rusijos Kaliningrado srities administracija paskelbė, kad linijai Baltijskas – Ust Luga aptarnauti statys 3 naujus keltus.

Taip Rusija aprūpindama Kaliningrado sritį stengiasi apeiti Lietuvą, kad kuo mažiau reikėtų naudotis per Lietuvą einančiais geležinkeliais.

Kiekvieno planuojamo statyti kelto vertė po 3,7 mlrd. rublių arba po 58 mln. eurų. Apie pusę sumos skirtu Rusijos Vyriausybė, likusiai reikės pritraukti investuotojus. Įvardinama, kad galimu investuotoju ir keltų linijų operatoriumi būtų Rusijos transporto milžinė – Rusijos geležinkelių kompanija (RŽD).

Kaliningrado srities administracija yra gavusi nurodymą iki šių metų kovo 1 dienos sudėlioti visą keltų statybos finansavimo struktūrą.

Pirmą keltą planuojama pastatyti 2019 m. pradžioje. Tai būtų 200 metrų ilgio keltai, kurie galėtų priimti 66 geležinkelio vagonus, šiek tiek automobilių ir apie 150 keleivių.

Skelbiama, kad visiškai Kaliningrado srities nepriklausomybei nuo Lietuvos geležinkelių užtikrinti reikėtų, kad linijoje tarp Baltijsko ir Ust Lugos kursuotų 6 keltai. Kol kas bus statomi pirmieji trys, o po to vertinamas jų veiklos efektyvumas.

Netikslumai, klaidos straipsnyje? Susisiekite su redakcija

Susijusios naujienos

Memorandumas  aplenkiantis   Klaipėdą
Į Ust Lugos uostą plūstelėjo  žiurkės
Paskelbti Ust  Lugos  vystymo  planai
Paprastinamos Lietuvos apylankos jūra procedūros
Vardas*:
Komentaras*: