Jūra

Vidmantas Matutis

2017-02-07, 11:08

Laivų savininkai privalės grąžinti jūrininkus

Laivų savininkai privalės grąžinti jūrininkus
© „ITF.com.ua“ nuotr.

Nuo sausio 18 d. pradėjo veikti konvencijos „Dėl darbo jūrų laivyboje“ nuostata, kuri įpareigoja pamestų laivų jūrininkams teikti garantuotą paramą ir grąžinti juos namo kompanijos lėšomis.

Laivuose matomoje vietoje turės būti liudijimas, kuriuo laivo savininkas patvirtins, kad yra numatęs lėšas jūrininkų grąžinimui. Taip pat garantija apims ir jūrininkų kompensacijas tais atvejais, kai jie nukentės darbe dėl nelaimingų atvejų.

Jūrininkams rekomenduojama prieš einant į reisą pasidomėti ar laivuose yra minėtas liudijimo dokumentas. Jei laivo administracija jį atsisakytų jūrininkui parodyti, jam rekomenduojama kreiptis į laivybos teisių gynimo organizacijas.

Tarptautinės transporto darbuotojų federacijos generalinis sekretorius Stivas Kotonas tikina, kad naujos pataisos yra ypatingai svarbios, padėsiančios stiprinti pasaulinės laivybos prestižą.

Dabar visos jūrininkų darbo kokybe suinteresuotos pusės turi siekti, kad konvencijos „Dėl darbo jūrų laivyboje“ pakeitimai duotų palankius rezultatus praktikoje“, - akcentavo S.Kotonas.

Netikslumai, klaidos straipsnyje? Susisiekite su redakcija

Susijusios naujienos

ES  tvirtins  garantijas  jūrininkams
Gausėja Lietuvos  istorinis  laivynas
Vėl   daugėja  nebereikalingų   laivų
Labiausiai skriaudžiami jūrininkai filipiniečiai
Vardas*:
Komentaras*: