Jūra

Vidmantas Matutis

2010-04-26, 05:00

Buriuotojai pradeda sezoną [8]

Buriuotojai pradeda sezoną
Sezonas: viena pirmųjų į vandenį nuleista legendinė jachta „Lietuva“.
© Ričardo Sutkaičio nuotr.

Savaitgalį kruizinių laivų terminale nuo kranto į vandenį baigtos nukelti jachtos ir motoriniai laivai.

Pramoginiuose laivų uosteliuose nėra pakankamai slipų, todėl jachtoms nukelti tenka samdyti kranus. Uosteliuose įrengtų stacionarių kranų taip pat neužtenka.

Pilies ir Smiltynės jachtų uostų kapitonas Kastytis Bartusevičius teigė, kad gegužės pradžioje visos jachtos į vandenį bus nuleistos Smiltynės jachtklube. Nuo gegužės pradedama šio uostelio rekonstrukcija, todėl visos jachtos bus išplukdytos į Pilies uostą. Šiame uoste jachtas į vandenį planuojama baigti leisti iki gegužės vidurio.

Pilies uoste, anot K.Bartusevičiaus, stovės apie 300 mažųjų laivų. Tarp jų – apie 70 laivelių iš Smiltynės jachtklubo. Per metus atplaukia ir apie 300–400 užsieniečių jachtų. Jas planuojama švartuoti Danės upėje prie naujųjų krantinių.

Sezono metu kasdien atplaukia apie 10 svečių laivelių. Rekordas buvo pasiektas pernai, kai per „The Tall Ships Races“ regatą per dieną lankėsi 90 jachtų.

Nukelti jachtą nuo kranto į vandenį, priklausomai nuo laivo dydžio, kainuoja nuo 200 iki 400 litų. Papildoma suma imama, kai reikia uždėti jachtos stiebą.

Viena pirmųjų į vandenį šiais metais buvo nuleista legendinė jachta „Lietuva“. Laivo įgula ruošia ją ateinančiam sezonui. Šiais metais darbų nėra daug – pirmiausiai buvo paruoštas ir perdažytas laivo dugnas, tvarkomas vidus ir denis.

Šiais metais jachta „Lietuva“ jau septintą kartą dalyvaus varžybose „The Tall Ships Races“. Pirmasis regatos etapas prasidės liepos 13 dieną. Jachtos plauks iš Olandijos Antverpeno uosto iki Alborgo Danijoje. Iš ten iki Kristiansando Norvegijoje vyks ne varžybų etapas. Rugpjūčio 1 dieną prasidės antrosios varžybos. Finišo uostas – Hartepulas Anglijoje.

Savaitgalį Lietuvoje jau atidarytas buriavimo sezonas. Balandžio 23–24 dienomis Kauno mariose vyko Kauno miesto buriavimo taurės varžybos. Balandžio 30 dieną jachtų varžybų sezonas prasidės Nidoje, kur vyks tarptautinė V.Mamontovo atminimo „Vėtrungės taurė“. Gegužės 5–9 dienomis rengiama „Pilypo“ regata Mingės kaime. Klaipėdoje pirmosios varžybos vyks gegužės pabaigoje – 22–23 dienomis „Gero vėjo“ regata Baltijos jūroje, o 28–30 dienomis Klaipėdos „Pilies uosto“ regata plaukiant į Liepoją ir atgal.

Netikslumai, klaidos straipsnyje? Susisiekite su redakcija

Susijusios naujienos

Buriavimo įspūdžiai iš Danijos archipelago
Buriuotojų sąjunga nebetikrins jachtų
Klaipėdiečiai toliau buriuos Drevernoje
Į  buriavimo  mokyklą  –  per  galvas
Vardas*:
Komentaras*: