Po Baltiją keliauja vis daugiau žmonių

Vidmantas Matutis

Trauka Baltijos jūroje žmones į jūrų keltus traukia ir gražūs vaizdai

Jūrų keltų laivyba Baltijos jūros regione tampa itin svarbia verslo šaka.

Nykimo prognozės nepasiteisino

Prieš porą dešimtmečių buvo prognozuota, kad jūrų keltų veikla Baltijos jūroje nyks. Tačiau ji ne tik nenyksta, bet dar labiau plečiasi.

Klaipėdos uoste jūrų keltų intensyvumo augimas yra maždaug 4,5 procentų kasmet. Taip yra jau maždaug dešimtmetį.

Šiemet per 9 mėnesius Klaipėdos uoste apsilankė 338 572 keleiviai. Tai buvo 17181 arba 5,3 proc. daugiau nei pernai. Vien rugsėjį keleivių kiekis Klaipėdos uoste augo 12,2 proc. Per šį mėnesį iš viso lankėsi 27364 keleiviai.

Klaipėdos uoste pagal keleivių tautybę daugiausiai keliauja lietuviai, vokiečiai ir švedai, o po to olandai, danai. Mažiau lenkų, latvių, nes jie iš savų uostų turi keltus į Skandinavijos šalis.

Panašiu procentu kaip Klaipėdoje keleivių kiekiai šiemet augo regionuose tarp Švedijos ir Danijos, bei tarp Vokietijos ir Danijos. Tik ten keleivių skaičiai nepalyginamai didesni.

Sąryšis su miestų dydžiais

Rygos uoste šiemet per 9 mėnesius lankėsi 687140 keleivių. Nesunku pastebėti, kad Rygoje jų buvo du kartus daugiau nei Klaipėdoje. Tačiau pats Rygos miestas net 4,5 karto didesnis nei Klaipėda.

Šių metų keleivių tendencija Rygos uoste tokia, kad jų sumažėjo 1,6 proc. palyginti su pernai.

Jei lygintume jūrų keleivių kiekius pagal miestų gyventojų skaičių, turėtume pripažinti, kad pagal tą santykį žymiai nusileidžiame Latvijos Ventspiliui. Jame yra apie 35 tūkst. gyventojų. Tačiau per 9 mėnesius Ventspilio jūrų uosto keltais pasinaudojo 183451 keleivis. Tai 6 proc. daugiau nei pernai.

Visiškai aišku, kad nemažą dalį šio uosto keleivių sudaro lietuviai, kurie per Ventspilį vyksta į šalia Stokholmo esantį Nyneshamno uostą.

Dominuoja vietiniai keleiviai

Įdomią šių metų keleivių judėjimo statistiką pateikė Talino uostas. Jis pagal keleivių kiekį yra absoliutus lyderis tarp rytinės Baltijos uostų.

Per 9 mėnesius Talino uosto keltais pasinaudojo 8 mln. 949 tūkst. keleivių. Tai 0,1 proc. arba beveik 13 tūkst. keleivių daugiau nei pernai.

Per Talino uostą šiais metais daugiausiai keliavo suomių (3,6 mln.) ir estų (2,2 mln.). Po jų sekė vokiečiai (496 tūkst.), amerikiečiai (317 tūkst.) ir rusai (232 tūkst.). Talino uosto paslaugomis šiemet pasinaudojo ir 105 tūkst. keleivių iš Lietuvos. Pagal tautybę lietuviai yra 12 vietoje, kurie naudojasi Talino uostu. Be jau išvardintų juos dar lenkia švedai (230 tūkst.), britai (178 tūkst.), kinai (172 tūkst.), lenkai (130 tūkst.), latviai (125 tūkst.), ispanai (107 tūkst.).
    avatar

    Mūsų draugai

    klaipedos naujienos