Uosto direkcija rengiasi administravimo pokyčiams

Vidmantas Matutis

8187046c451c9
© Vidmanto Matučio nuotr.

Uosto direkcijoje pradėtas tyrimas, kaip ji galėtų virsti akcine bendrove.

Dabar kaip įmonė valstybės valdoma Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bet kada gali tapti akcine bendrove. Tyrimą, kaip valstybės įmonė galėtų pakeisti teisinį statusą, kokius įstatymus ir dokumentus reikės koreguoti, atlieka konkursą laimėjusi advokatų kontora „Ellex Valiūnas ir partneriai“ iš Vilniaus. Tyrimas turi būti baigtas iki šių metų gruodžio pradžios. Jis Uosto direkcijai kainuos apie 17 tūkst. eurų.

Ar tai reiškia, kad jau 2018 m. Uosto direkcija taps akcine bendrove? Ar dabar Uosto direkciją šimtu procentų valdanti valstybė pasidalins jos akcijomis su partneriais – uosto kompanijomis? O svarbiausia, ar bus „atriekta“ kokia nors dalis akcijų municipalinį uostą taip svajojančiai turėti Klaipėdos miesto savivaldybei?

Uosto direkcijos Teisės departamento direktorius Linas Rudys teigė, kad valstybės įmonės virsmą į akcinę bendrovę jie atlieka savo iniciatyva, be kokio nors nurodymo ar suformuotos užduoties iš Susisiekimo ministerijos ar Vyriausybės.

„Buvo diskusija, kad visų valstybės valdomų įmonių statusas turi būti keičiamas į akcines bendroves. Mes nusprendėme pasidaryti namų darbą, kad žinotume, kaip tai vyktų su Uosto direkcija, kokius teisės aktus reikėtų koreguoti, kiek užtruktų statuso keitimas“, – aiškino L.Rudys.

Jis tikino neturintis jokių duomenų apie tai, kada ir kaip būtų keičiamas Uosto direkcijos statusas, ar valstybė dalinsis savo turto dalimi su kokiais nors partneriais ir kaip tas vyktų.

 
    avatar

    Mūsų draugai

    klaipedos naujienos