Žvejų uosteliai pertvarkomi vangiai

Vidmantas Matutis

Apsileidimas per dešimtmečius pajūryje žvejų infrastruktūra net nepradėta rengti

Susidaro įspūdis, kad Lietuvoje tuščiai svaidomi europiniai Žuvininkystės fondo pinigai, nes itin vangiai, o tiksliau beveik neinvestuojama į žvejų uostelių pertvarkymą.

Pajūris be uostelių

Apie žvejų uostelių pertvarkymą buvo daug kalbėta, ginčytasi, bet kol kas nei vienas projektas nepajudėjo.

Gal išimtimi taps Šventosios uostas, kur patvirtintas projektas bent kažkokioms investicijoms į žvejybos infrastruktūrą.

Baltijos jūros priekrantės verslinės ir rekreacinės žuvininkystės asociacijos vadovas Mindaugas Rimeikis pastebėjo, ką kalbėti apie pajūrio žvejų uostelius, jei net elementarių privažiavimų žvejams prie jūros nėra įrengta, žvejai naudojasi nuo seno likusiais pasieniečių privažiavimais.

Planai liko planais

Būta planų įrengti Karklės prieplauką, tačiau net septynerius metus vilkinti jos iniciatorių siūlymai įstrigo Klaipėdos rajono valdininkų kabinetuose.

Buvo paišomi ir kitų pajūrio vietovių nedidelių uostelių planai, tačiau nieko neliko.

Tik Neringos pajūryje įrengti du daug kritikos sulaukę valčių ištempimo įrenginiai, kuriais žvejai taip ir nesinaudoja.

Kai Žemės ūkio ministerijai vadovavo dabartinis Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas dar būta diskusijų dėl žvejybos laivų iškrovos aikštelių įrengimo pajūryje, dabar ir to neliko.

Projektas žvejams Rusnėje

Bejėgiškumo dėl žvejų infrastruktūros statybos pajūryje fone tarsi šviežaus oro gūsis atrodo, neseniai paskelbtas konkursas dėl žvejybos infrastruktūros tvarkymo Rusnės salos Pakalnės upėje.

Šilutės rajono savivaldybė už ES lėšas ketina pastatyti žvejams skirtą namelį, aptverti uostelio teritoriją, įrengti jo apsaugos sistemas.

Pagal darbų apimtis ir pinigų sumas tai yra nedidelė smulkmena, tačiau bent šis tas daroma.

Baltijos pajūrio žvejai ne kartą guodėsi, kad Pamario vietovėse dar šis tas daroma, ne tik dėl žvejų, bet ir dėl bendros infrastruktūros.
    avatar

    Mūsų draugai

    klaipedos naujienos